کارت نقدی پیش پرداخت شده

از ویکی‌مبنا
Share/Save/Bookmark
پرش به: ناوبری، جستجو

این کارت ها به هیچ حساب بانکی مرتبط نبوده و در دو نوع زیر صادر می شوند :

  • قابل شارژ(Reloadable)

کارت های قابل شارژ همانطور که از اسم شان مشخص است کارت هایی هستند که وقتی موجودی شان تمام می شود می توان آنها را دوباره شارژ کرد و از آن ها استفاده نمود.

  • غیر قابل شارژ(Gift cards)

کارت های غیر قابل شارژ مثل کارت های تلفن و یا کارت های هدیه هستند که وقتی موجودی کارت تمام می شود فاقد اعتبار گشته و دیگر نمی توان از آن ها استفاده کرد. این کارت ها عموماً در انواع $۱۰, $۲۰, $۵۰, $۱۰۰, $۲۰۰, $۵۰۰ عرضه می گردند.

استفاده از این کارت ها مزیت های فراوان دارد. با استفاده از این نوع کارت ها دیگر نیاز به ایجاد حساب و گذراندن مراحل زمان بر اداری نیست و شخص می تواند به میزان نیاز کارت خود را شارژ کرده و استفاده نماید. از این کارت ها می توان در فروشگاه های مجهز به سیستم پذیرش کارت های اعتباری و اینترنت استفاده کرد. این کارت ها سریع الحصول ترین نوع کارت می باشند که موجودی آن ها از قبل پرداخت شده است. این کارت ها از امنیت بسیار زیادی نسبت به کارت های دیگر برخوردار هستند و به همین دلیل در جهان به سرعت گسترش یافته اند و شرکت های صادر کننده کارت نظیر ویزا و مستر این نوع کارت ها را برای استفاده در اینترنت توصیه می کنند زیرا دیگر کارت ها مثل کارت های اعتباری فیزیکی به علت اعتبار یا وامی که به دارنده کارت می دهند و سقف پرداختی بالایی که دارند امکان هک شدن بیشتری داشته و استفاده از آنها در اینترنت حتی در Https Secure Site نیز توصیه نمی شود. به این نوع از کارت ها Cash Card هم می گویند.[۱]

پانویس