ویکی‌مبنا:فهرست قالب صفحات

از ویکی‌مبنا
Share/Save/Bookmark
پرش به: ناوبری، جستجو

قبل از خواندن این صفحه توصیه می‌شود صفحه شیوه‌نامه بخصوص بخش ساختار و روش نوشتن نوشتار را مطالعه فرموده و درضمن با توجه به تخصصی بودن ویکی‌مبنا و چیدمان تایید شده معماری توسط متخصصین کسب و کار بانکداری برای رده‌بندی‌ها، پیشنهاد می‌شود که این دسته‌بندی را در بخش حوزه‌های درخت دانش در صفحه معماری ویکی‌مبنا نیز مطالعه فرمایید.

البته همانطور که در صفحه شیوه‌نامه این مورد مطرح شده که ضابطه‌های مقرر شده نه لزوماً بهترین‌ها هستند و نه به هیچ‌وجه حرف آخر را می‌زنند. اما اگر همگان از شیوهٔ یکسانی پیروی کنند استفاده از ویکی‌مبنا چه هنگام یافتن مقاله‌ها، چه هنگام ویرایش آن‌ها و چه هنگام خواندن مقاله‌ها آسان‌تر می‌شود و صد البته که از خوبی‌های ویکی‌نویسی این است که کمال مطلق لازم نیست. بر این اساس قالب‌هایی برای صفحات مختلف ویکی‌مبنا جهت شروع ویکی‌نویسی طراحی و استفاده شده‌اند، که همگی بر اساس معماری محتوایی کلان رده‌ها آماده شده‌اند. این قالب‌ها بیشتر روش نام‌گذاری عناوین بخش‌های یک نوشتار را تعیین کرده و قالب کلی صفحات بر پایه همان شیوه‌نامه می‌باشد.

نمونه صفحه تعاریف
نمونه صفحه تعاریف
اصلی‌ترین هدف ویکی‌مبنا ایجاد یک دانشنامه تخصصی پولی و مالی است که در بر گیرنده بخش زیادی از تعاریف بانکی، پولی و مالی است و در حال حاضر نیز بیشترین صفحات موجود، شامل این نوع از صفحات است. این ساختار به شکلی طراحی شده است که در صورت استفاده قابلیت‌های جستجوی پیشرفته را برای کاربران محیا خواهد کرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود تا حتما از این قالب برای تعاریف استفاده فرمایید.
نمونه صفحه قوانین و مقررات بانکی
نمونه صفحه قوانین و مقررات بانکی
اصول بانکداری ایران بر اساس قوانین و مقرراتی تدوین شده است که اکثر آنها در ویکی‌مبنا به عنوان اسناد پشتیبان قایل جستجو و دستیابی است. نمونه‌ معرفی شده از پرکاربردترین قوانین بانکی است که با ساختار مشخصی قابل بهره‌برداری است.
نمونه صفحه دانشنامه‌ای
نمونه صفحه دانشنامه‌ای
نوع مهمی از صفحات موجود ویکی‌مبنا که مقرر است دانش جدیدی را به شبکه بانکی تقدیم کند در این بخش قرار دارد. این نوع صفحات از گردآوری حجم زیادی از تحقیقات متخصصین حوزه پولی و مالی به وجود می‌آید و نمونه‌ آن در این بخش دیده می‌شود.
نمونه صفحه چهره بانکی
نمونه صفحه چهره بانکی
معرفی متخصصین و مدیران حوزه بانکی یکی از امکانات ویکی‌مبنا است و این معرفی بر عهده روابط عمومی نهادهای مالی و یا شخص متخصص است. پیشنهاد می‌شود این معرفی با ساختار اعلام شده تدوین گردد.
نمونه صفحه کاربر مشارکت‌کننده
نمونه صفحه کاربر مشارکت‌کننده
در صورتی که علاقه‌مند هستید که خودتان را معرفی کنید و به عنوان یک چهره شناخته شده در ویکی‌مبنا فعالیت داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم که صفحه مشارکتی خود را حتما بسازید و از ساختار استفاده شده در صفحه نمونه بهره ببرید.